Dużym sukcesem organizacyjnym zakończyły się zmagania dwudniowego turnieju piłkarskiego dla dzieci Sporting Cup 2013. Rozmach imprezy zaskoczył chyba wszystkich mieszkańców osiedla, którzy tego dnia odwiedzili boisko przy ul. Trawowej, a dla przyjezdnych stanowił niemałą atrakcję.

W przygotowaniach i samym przebiegu turnieju duży udział mieli - oprócz działaczy i pracowników klubu - rodzice i zawodnicy ligowej drużyny młodzików.

Celem imprezy było m.in. zaprezentowanie młodego klubu KS Sporting Wrocław w szerszym gronie osób interesujących się piłką młodzieżową i ten cel został w pełni spełniony. Nie zabrakło przy tym emocji sportowych i dobrej zabawy, którą zapewniały nie tylko mecze piłki nożnej, ale też dodatkowe turnieje, dmuchane zamki i punkty gastronomiczne.

Mecze rozgrywane były w kilku kategoriach wiekowych. W kategorii orlików najlepsza okazała się drużyna UKS Javoria Jawor, która w finale pokonała MKS Parasol Wrocław. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna KS Sporting Wrocław.
Wśród drużyn rywalizujących w lidze championship tryumfował FC Wrocław Academy II.

W kategorii żaków pierwsze miejsce przypadło zawodnikom MKS Parasola Wrocław, przed drużynami PUKS Orlik Kłodzko i Akademiami z Milicza i Poznania.
Championship wygrała Polonia Środa Śląska II.