O krok od Mistrzostwa w Turnieju o Puchar Prezesa KKS Jelenia Góra. Towarzysko przeciwko Pogoni w Miękini.

 

Zaledwie tydzień po powrocie z obozu piłkarskiego w Głuchołazach młodzi piłkarze KS-u Muchobór Wrocław pojechali sprawdzić swoją formę do Jeleniej Góry. W Turnieju o Puchar Prezesa KKS Jelenia Góra podopieczni Mariusza Strzeleckiego po raz kolejny zaprezentowali się z dobrej strony i byli o krok od zdobycia pierwszego w historii swoich występów "Mistrza". Niestety po raz kolejny na drodze Wrocławian stanęła "Baszta" i to zespół z Wałbrzycha ostatecznie cieszył się ze zwycięstwa w turnieju.

Nasi piłkarze podczas turnieju rozegrali w sumie cztery mecze, trzy grupowe i czwarty - mecz finałowy. W rozgrywkach grupowych Muchoborzanie dwukrotnie wygrywali i uzyskali remis. Z dorobkiem 7 punktów, 6 strzelonymi bramkami i czystym kontem bramek straconych zostali bezapelacyjnym liderem grupy I i zapewnili sobie awans bezpośrednio do Finału.

Mecz finałowy przyniósł mnóstwo wrażeń, ponieważ tym razem to chłopcy z Muchoboru rozwiązali worek z bramkami dzięki celnemu strzałowi Mikołaja Kamyka. Po bramce KS- u piłkarze "Baszty" szybko zabrali się do odrabiania strat, choć dzięki nieustępliwości naszego zespołu nie było to łatwe. Po około 3 minutach prowadzenia, najlepszy strzelec turnieju umieścił piłkę w siatce, a po kolejnych 2 minutach Muchoborzanie przegrywali niestety już 1:2. W niespełna minutę nie udało się doprowadzić do remisu i do rzutów karnych. Ostatecznie piłkarze KS-u Muchobór Wrocław zajęli II miejsce, a Eryk Liszewski został wybrany bramkarzem turnieju i otrzymał pamiątkową statuetkę.

 

Wszystkim chłopakom należy się pochwała nie tylko za uzyskane miejsce, ale przede wszystkim za styl gry zaprezentowany podczas turnieju, który mógł się podobać nawet najbardziej wybrednym kibicom.

Końcowa klasyfikacja Turnieju o Puchar Prezesa KKS Jelenia Góra oraz wyniki naszych spotkań wraz z listą strzelców bramek:

1. Baszta Wałbrzych

2. KS Muchobór Wrocław

3. Olimpia Kamienna Góra

4. KKS Jelenia Góra

5. Akademia Karkonosze

6. Szczyt Boguszów- Gorce

7. Lotnik Jeżów

8. Karkonosze Jelenia Góra

9. Pogoń Wleń

 

 

Mecze grupowe:

1. KS Muchobór Wrocław - KKS Jelenia Góra 3:0 ( Mikołaj Kamyk, Filip Raszeja, Michał Kostrzewa),

2. KS Muchobór Wrocław - Szczyt Boguszów-Gorce 0:0

3. KS Muchobór Wrocław – Karkonosze Jelenia Góra 3:0 (Mikołaj Kamyk, Filip Raszeja, Michał Kostrzewa),

Mecz o I miejsce:

KS Muchobór Wrocław - Baszta Wałbrzych 1:2 (Mikołaj Kamyk), 

Skład KS Muchobór Wrocław:

Eryk Liszewski (1), Michał Kostrzewa (2), Dominik Misztur (3), Filip Raszeja (6), Hubert Piaskowski (10), Mikołaj Kamyk (7)

Trener: Mariusz Strzelecki

 

Dodatkowe informacje o turnieju w linku zamieszczonym poniżej:

http://www.nj24.pl/article/turniej-orlik%C3%B3w-nasze-dru%C5%BCyny-poza-podium

 

Krótko po turnieju w Jeleniej Górze, w czwartek 09.02.2012 kilkoro piłkarzy trenujących we wszystkich szkółkach Stowarzyszenia Kochamy Sport wzięło udział w towarzyskim spotkaniu z Pogonią Miękinia w hali sportowej w Miękini. Zawodnicy stworzyli dwa zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. Obie drużyny rozegrały po 4 mecze, których wyniki nie podlegały ostatecznej klasyfikacji.

W zespole "błękitnych" zagrali: Arek Mikołajczyk, Dominik Górski, Mateusz Widliński, Błażej Konwant, Mikołaj Kamyk, Kacper Garbaciak.

W zespole "czarnych" wystąpili: Arek Mikołajczyk, Dominik Górski, Maks Chemioło, Krystian Połaczewski, Jacek Karkos, Dominik Sikuciński, Dawid Łapajerski i Patryk Bienias

Trenerem obu zespołów był Mariusz Strzelecki.

 

Kolejny turniej już w najbliższy weekend. Tym razem zespoły złożone z zawodników trenujących w KS Muchobór, Żerniki oraz Nowy Dwór zagrają w sobotę (r.2001) i niedzielę (r. 2003) w Oleśnicy w turnieju organizowanym przez AKP Rataje Oleśnica.