W dniach 21.01.2012 – 28.01.2012 w Głuchołazach odbył się obóz piłkarsko – narciarski, którego uczestnikami byli chłopcy na co dzień trenujący w szkółkach założonych przez Stowarzyszenie Kochamy Sport, tj. KS Muchobór, KS Nowy Dwór, KS Żerniki. Łącznie w zimowym obozie udział wzięło 15 osób z roczników 2003-2001.

  

Zajęcia programowe prowadzone były pod okiem trenerów Mariusza Strzeleckiego i Damiana Nowakowskiego. Podczas 7-dniowego pobytu w Głuchołazach, dzieciaki wzięły udział w 12 treningach piłkarskich i rozegrali dwa sparingi. Wszystkie treningi oraz sparingi odbyły się na halach sportowych. Podczas obozu piłkarze mieli okazję do sprawdzenia posiadanych umiejętności piłkarskich uczestnicząc w sprawdzianach przeprowadzonych na początku i na zakończenie obozu (wyniki końcowe były imponujące).

 Oprócz gry w piłkę, młodzi piłkarze dwa razy wyjechali do Czech na stoki narciarskie (Miroslav), gdzie doskonalili jazdę lub stawiali pierwsze kroki na nartach.

 

Ponadto dodatkowymi atrakcjami podczas pobytu w Głuchołazach były:

- prezentacje multimedialne o tematyce piłkarskiej,

- kąpiele w basenie Ośrodka Wypoczynkowego „Max” w Jarnołtówku,

- wizyta w grocie solnej,

- seans filmowy w Centrum Kultury w Głuchołazach: „Tupot Małych Stóp 2”,

- korzystanie z kafejki internetowej,

- rajd nocny z pochodniami szlakami leśnymi oraz ognisko z kiełbaskami

- dyskoteka

 

Większość zajęć programowych prowadzona była na obiektach ośrodka wypoczynkowego „Banderoza”, na narty oraz na basen dzieci dowożone były autokarem oraz busem.

 

Ostatniego dnia pobytu trenerzy wręczyli wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy, figurki górala opawskiego wyrzeźbione w drewnie oraz plakat-biografię Roberta Lewandowskiego z autografem. Dla piłkarzy, którzy poczynili największe postępy w rozwoju swoich umiejętności trenerzy przygotowali i wręczyli „latające Zośki”. Nagrody w postaci plakatów-biografii innych zawodników Borusii Dortmund z autografami otrzymali piłkarze, którzy przez cały turnus zachowali największy porządek w pokojach.

 

Pierwszy zimowy obóz piłkarski organizowany przez Stowarzyszenie Kochamy Sport przeszedł już do historii. Wszystkie dzieci oraz trenerzy wrócili z obozu zdrowi i bardzo zadowoleni. Co niektórzy tuż po przyjeździe chcieli wracać na obóz z powrotem, ale niestety na kolejny, oby równie szczęśliwy i radosny obóz musimy poczekać do wakacji 2012 roku. Już teraz wszystkich gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w obozie letnim.

 

Dziękujemy za udział w obozie wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne edycje obozów piłkarskich!

 

Prezes Stowarzyszenia Kochamy Sport Tomasz Kucharski

oraz

Trenerzy: Damian Nowakowski, Mariusz Strzelecki, Mirosław Monasterski