W środę, 20 lipca rozpoczynają się XXXI Światowe Dni Młodzieży. Zanim pielgrzymi udadzą się do Krakowa spędzają tydzień w różnych polskich parafiach. My na Osiedlu Muchobór Wielki będziemy gościć u nas młodych pielgrzymów z Madrytu, z Hiszpanii. 

W związku z tym :

1.Rada Osiedla Muchobór Wielki we Wrocławiu informuje o tym, że w dniu 22 lipca 2016 roku wspólnie z rzymskokatolicką Parafią p.w. Św. Michała Archanioła (ul. Stanisławowska 87, 54-611 Wrocław) organizuje na Osiedlu piknik integracyjny pielgrzymów, którzy przebędą na Światowe Dni Młodzieży z Hiszpanii z mieszkańcami Osiedla . 

Piknik odbędzie się na boisku osiedlowym przy ul. Trawowej we Wrocławiu w godzinach od 11.00 do 15.00. Podczas pikniku przewidziany jest krótki turniej piłkarski.

Drużyny wystawią:

- obywatele Hiszpanii,

- mieszkańcy Osiedla,

- wychowankowie z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym (56-120 Brzeg Dolny ul. 1 Maja 21).

2.W związku z organizacją przyjęcia  pielgrzymów z zagranicy zwracamy się o pomoc w organizowaniu skromnych posiłków na drugie śniadanie: produkty do przygotowania bułek można przynosić na plebanię ul. Stanisławowska 87 od poniedziałku do środy w godz. od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. Prosimy również o wodę, najlepiej w mniejszych, półlitrowych butelkach.

Zapraszamy wszystkich chetnych do współpracy, przede wszystkim osoby znające język hiszpański lub angielski . 

                                                                                                                                                      Jarosław Góral